Herbata reklamowa żółta – co to za napój?

Herbata reklamowa
Herbata reklamowa

Czarna, zielona, czerwona czy biała to gatunki herbaty, który zna każdy z nas. Spotkać można się także z jej odmianą żółtą. Chcąc pozytywnie zaskoczyć swoich klientów, warto zaserwować im taki oryginalny napój. Doskonałą okazją do tego będzie spotkanie w siedzibie firmy. Chcąc podkreślić, że nasza firma dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół, herbatę warto zaserwować w filiżankach z logo przedsiębiorstwa i podać do niej cukier (biały lub brązowy), opatrzony logotypem. Dodatkowo, zaserwować można również reklamowe słodkości.Herbata reklamowa żółta parzona jest podobnie do jej zielonej wersji. Napar przyrządzany jest w proporcjach 2-3 gramy suszu na 120 mililitrów wody. Optymalna temperatura parzenia waha się w tym przypadku od 80 do 85 stopni Celsjusza. Czas parzenia wynosi z kolei 2-3 minuty. Herbata żółta może być parzona kilkukrotnie.

Jakie właściwości zdrowotne ma herbata reklamowa żółta? W przeszłości na jej picie pozwolić mógł sobie jedynie cesarz, a to ze względu na fakt, iż uważano, że daje ona nieśmiertelność. Do właściwości tego napoju zalicza się między innymi małą zawartość garbników, co sprawia, że działa ona tonizująco i odświeżająco. Skutecznie poprawia trawienie, nie podrażniając jednocześnie żołądka. Herbata ta jest w stanie wychwytywać z ciała zbędne substancje oraz toksyny; posiada także właściwości przeczyszczające. Ze względu na niewielką zawartość kofeiny (poniżej 1%), z powodzeniem spożywać można ją w godzinach wieczornych.

W jaki sposób wytwarzana jest Herbata reklamowa żółta? Jej liście wywodzą się z rośliny herbacianej odmiany chińskiej. Wytwarzana jest ona w prowincjach takich, jak Guangdong, Hunan, Sichuan, Anhui czy Zhejiang. W początkowym etapie produkuje się ją identycznie, jak odmianę zieloną. Różnice pojawiają się na późniejszym etapie. Herbata żółta przechodzi przez proces fermentacji nieenzymatycznej, w przebiegu której jeszcze gorące liście są poddawane żółknięciu. Mamy wówczas do czynienia z fermentacją we własnych sokach, która przyczynia się do zmiany koloru i smaku rośliny.