Cukierki reklamowe w teatrach

Cukierki reklamowe
Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach silna konkurencja wymusza na wszystkich firmach i instytucjach staranie się o pozyskanie maksymalnej liczby klientów lub sponsorów. Kwestia ta jest widoczna nawet w przypadku takich instytucji kulturalnych jak teatry. Są to placówki, których zwiększona liczba oznacza większą konkurencję oraz konieczność zintensyfikowanych działań w celu zainteresowania ludzi. Dobrym pomysłem na zwiększenie atrakcyjności danego teatru może być rozdawanie gadżetów reklamowych, szczególnie takich, które sprawiają prawdziwą przyjemność widzom lub tym, którzy myślą o odwiedzeniu danego teatru.

Cukierki reklamowe mogą być dobrym przykładem takich gadżetów, ponieważ spełniają wszystkie kryteria udanego podarunku dla widzów lub potencjalnych widzów. Kryteria te to, jak wspomniano, sprawienie im radości, a także elegancki lub atrakcyjny wygląd. Cukierki zdecydowanie mogą być przygotowane w taki sposób, aby ich wygląd był atrakcyjny.

Mogą one być rozdawane w dniu przedstawienia, tuż przed nim lub zaraz po nim, wręczane osobom wychodzącym z sali. Każda z metod jest dobra, jednakże, jak się wydaje, rozdawanie ich na koniec (po przedstawieniu) jest najkorzystniejsze z punktu widzenia teatru. Jest tak z kilku powodów. Po pierwsze cukierki reklamowe nie przeszkadzają ludziom podczas oglądania przedstawienia  – gdyby widzowie otrzymywali je przed pokazem, wówczas część z nich mogłaby się nimi częstować w trakcie pokazu, co przeszkadzałoby innym widzom. Po drugie podarunek taki zostanie lepiej zapamiętany, jeśli zostanie wręczony na koniec. Zadziała tutaj znany wszystkim marketingowcom efekt świeżości.

Cukierki reklamowe teatrów noszą najczęściej loga teatrów, ich nazwy oraz, ewentualnie, krótkie hasła reklamowe. Hasła te mogą odnosić się do idei teatrów w ogóle lub szczegółowo do konkretnej sztuki, profilu teatru, itp.

Jak pokazuje praktyka, wręczanie takich podarunków widzom jest skuteczne, ponieważ faktycznie pozwala odróżnić się od konkurencji, co w dzisiejszych czasach, w sytuacji natężenia konkurencji w każdej branży, jest bardzo ważne.